Poslovil se je nadškof Uran

Rojen je bil 22. januarja 1945 v Spodnjih Gameljnah v župniji Šmartno pod Šmarno goro, mašniško posvečenje je prejel 29. junija 1970 v Ljubljani, v škofa ga je posvetil sv. papež Janez Pavel II. 6. januarja 1993 v Rimu.
Za ljubljanskega nadškofa metropolita ga je imenoval sv. Janez Pavel II. 25. oktobra 2004, papež Benedikt XVI. pa je sprejel njegovo odpoved službi ljubljanskega nadškofa metropolita 28. novembra 2009.
Zaradi izrednih razmer koronavirusa bo pogreb v družinskem krogu v ljubljanski stolnici.
Ko bo nevarnost virusa minila, bo zanj opravljena slovesna maša zadušnica v ljubljanski stolnici. O tem bomo pravočasno obvestili.